Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach

Dnia 27 stycznia 2018r. w godzinach 10.00 - 14.00 odbędzie się Choinka Szkolna. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Zatrzymaj banner przewijany

Aktualności zobacz archiwum »

14 grudnia 2009 13:33

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy - Podsumowanie pierwszego etapu realizacji projektu

           7 grudnia 2009 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Szwarszowicach odbyła się prezentacja efektów pracy dzieci uczestniczących w I etapie projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Głównym celem trzyletniego projektu jest wdrożenie modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem ciekawych metod i treści kształcenia opartego o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

Do tego celu w szkole została stworzona nowa klasopracownia, w której zostały zorganizowane Dziecięce Ośrodki Zainteresowań. Powstały one na bazie zestawu środków dydaktycznych, które wyzwalają zainteresowania oraz rozwijają zdolności i umiejętność uczenia sie zgodnie z indywidualnym rytmem i profilem inteligencji.

Na imprezę podsumowującą I etap Projektu przybyli uczniowie klas 0 - VI, nauczyciele oraz rodzice uczniów z  klasy realizującej program. Uroczystość zorganizowana przez Joannę Stawiarz – realizatorkę I etapu Projektu rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły Wacława Pytlaka monitorującego Projekt na terenie szkoły. Następnie zaprezentowano gościom prezentacje multimedialną „Nasz album fotograficzny”, w której zarejestrowano ciekawe wydarzenia z realizacji zadań.  W dalszej kolejności dzieci zaprezentowały swoje umiejętności teatralne, muzyczne, recytatorskie, taneczne oraz plastyczne. Bohaterem uroczystości stała się maskotka Projektu –Myszka, która w zabawny sposób towarzyszyła dzieciom podczas występów.

Uroczystość zbiegła się z przybyciem do szkoły Świętego Mikołaja, więc końcowym etapem imprezy było powitanie Gościa i wręczenie wszystkim dzieciom prezentów. Każdy uczestnik Projektu otrzymał na pamiątkę  „palcynką Myszkę” ufundowaną przez organizatorów.

Dla uczniów i nauczyciela prowadzącego było to jeszcze jedno nowe ciekawe i godne dalszej realizacji doświadczenie.

Data wytworzenia dokumentu: 14.09.2009r.
Dokument wytworzony przez: Rada Pedagogiczna
Osoba odpowiedzialna za treść dokumentu: mgr Joanna Stawiarz
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 14 grudnia 2009 13:33
Dokument wprowadzony do BIP przez: Konrad Żelazowski
Ilość wyświetleń: 2111
18 grudnia 2009 09:08 (Konrad Żelazowski) - Zmiana treści dokumnetu.
14 grudnia 2009 14:02 (Konrad Żelazowski) - Dodanie załącznika.
14 grudnia 2009 13:39 (Konrad Żelazowski) - Zmiana treści dokumnetu.
Realizacja: Superszkolna.pl