Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach

Aktualności zobacz archiwum »

25 kwietnia 2010 10:34

AKTYWNOŚĆ – DROGĄ DO ŻYCIA BEZ NAŁOGÓW

21 kwietnia W PSP Szwarszowice w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki i zajęć profilaktycznych prowadzonych przez pedagoga szkolnego- Izabelę Zaręba odbył się turniej sportowy „Rodzice kontra dzieci" pod hasłem: „ AKTYWNOŚĆ DROGĄ DO ŻYCIA BEZ NAŁOGÓW." 

Imprezę rozpoczęto przedstawieniem zatytułowanym: „Sensacje XX wieku. Akcja kryptonim Nikotynka.", którym to uczniowie w ubiegłym roku szkolnym zapewnili sobie pierwsze miejsce w konkursie powiatowym.

W kolejnym punkcie programu  drużyny rodziców i dzieci zmagały się w następujących konkurencjach sportowych: „przeciąganie liny", „drużynowy bieg sztafetowy", „bieg z piłką",„skok z piłką" „prowadzenie piłeczki", „skok w dal z miejsca", „rzut do kosza".

„Walka o zwycięstwo" przebiegała w sportowej atmosferze. Drużyny nie zapominając o zasadach fair play rywalizowały ze sobą przy gorącym dopingu ze strony kibiców.

Wszyscy uczestnicy są zwycięzcami gdyż- „ Nie najważniejsza jest wygrana ale dobra zabawa". Na zakończenie imprezy „ dzielni sportowcy" otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez przewodniczącą Rady Rodziców- p. Agatę Iwoła .

Celem tego przedsięwzięcia było m.in. umocnienie współpracy szkoły ze środowiskiem rodzinnym ucznia, dostarczenie informacji na temat zagrożeń wynikających z nałogów, rozładowanie stresu poprzez rywalizację sportową, zacieśnienie relacji rodzic- uczeń poprzez wspólną zabawę.

Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: mgr Izabela Zaręba i mgr Sebastian Chadała.

Data wytworzenia dokumentu: 22.04.2010r.
Dokument wytworzony przez: Pedagog szkolny
Osoba odpowiedzialna za treść dokumentu: mgr Izabela Zaręba, mgr Sebastian Chadała
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 25 kwietnia 2010 10:34
Dokument wprowadzony do BIP przez: Konrad Żelazowski
Ilość wyświetleń: 1641
25 kwietnia 2010 10:39 (Konrad Żelazowski) - Zmiana treści dokumnetu.
25 kwietnia 2010 10:38 (Konrad Żelazowski) - Zmiana treści dokumnetu.
25 kwietnia 2010 10:38 (Konrad Żelazowski) - Zmiana treści dokumnetu.
Realizacja: Superszkolna.pl