Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach

Aktualności zobacz archiwum »

31 marca 2010 10:43

Grunt to dobre wychowanie

30 marca w PSP Szwarszowice uczniowie klasy IV zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod tytułem-„ Grunt do dobre zachowanie". Rozpoczęli przewrotnym tekstem autorstwa Jana Brzechwy, pokazującym przykłady zachowań nagannych.
 
Następnie za pośrednictwem zabawnych scenek przypomniane zostały zasady savoir-vivre dotyczące właściwego zachowania i postępowania w różnych sytuacjach życia codziennego.

Wszystkim znane jest powiedzenie„jak cię widzą, tak cię piszą". Strój to ostatni problemem, na który młodzi aktorzy zwrócili widzom uwagę . W trakcie prezentacji mody szkolnej widzowie mogli zobaczyć strój szkolny, strój właściwy do wyjścia na wizytę z rodzicami oraz na dyskotekę.

Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs  „ literacki" - " „Dobre maniery na wesoło". W kategorii - uczniowie klas 0 -III pierwsze miejsce zajęła Daria Mazur z klasy 0, drugie - Oliwia Mazur z klasy I, trzecie- Jakub Wrona z klasy III. W kategorii- uczniowie klas starszych- wyróżnili się Aleksandra Czerwiec ( klasa V) i Paweł Błaszkiewicz (klasa IV). Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Występ był podsumowaniem cyklu zajęć prowadzonych przez p. mgr Izabelę Zaręba w ramach programu „Nastolatki a savoir - vivre".

Założeniem programu jest kształtowanie postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach. Dzięki zdobytej podczas zajęć wiedzy uczniowie powinni z większym szacunkiem traktować siebie i innych, co będzie szansą na budowanie właściwych relacji między dziećmi.

Wiemy, że dobre wychowanie jest naprawdę ważne - reszty  jak pisał Jan Brzechwa -„nauczy życie i doświadczenie"

 

Zdjęcia:
Data wytworzenia dokumentu: 30.03.2010r.
Dokument wytworzony przez: Pedagog szkolny
Osoba odpowiedzialna za treść dokumentu: mgr Izabela Zaręba
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 25 kwietnia 2010 10:43
Dokument wprowadzony do BIP przez: Konrad Żelazowski
Ilość wyświetleń: 2750
25 kwietnia 2010 10:47 (Konrad Żelazowski) - Dodanie zdjęcia.
25 kwietnia 2010 10:46 (Konrad Żelazowski) - Dodanie zdjęcia.
25 kwietnia 2010 10:43 (Konrad Żelazowski) - Utworzenie dokumentu.
Realizacja: Superszkolna.pl