Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach

Aktualności zobacz archiwum »

17 stycznia 2011 23:42

WOLONTARIAT W PSP SZWARSZOWICE

W roku szkolnym 2010/2011 z inicjatywy pedagoga szkolnego – Izabeli  Zaręba szkoła  przystąpiła do V edycji programu społecznego „Szkoła bez Przemocy”. –pod hasłem „Rodzice są z nami”. Program ma podkreślić kluczową rolę rodziców w prawidłowym funkcjonowaniu szkoły oraz podjąć próbę ich włączenia w aktywne życie szkoły.

 

Jednym z punktów programu było przeprowadzenie w szkole tygodnia wolontariatu. W związku z tym w dniach 6-10 grudnia przeprowadzono szereg działań związanych z wolontariatem. Były to prelekcje dotyczące idei wolontariatu pod hasłem „ Wolontariusz –bohater naszych czasów”, konkurs na prezentację multimedialną  dla klas IV – VI, przeprowadzenie akcji wśród uczniów i rodziców: "Ja- wolontariusz" polegającej na zbiórce maskotek dla dzieci z Domu Dziecka w Małachowie.

 

Punktem kulminacyjnym tygodnia wolontariatu był udział uczniów naszej szkoły w 19 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Nasi wolontariusze mieli doskonałą okazję by sprawdzić teorię w praktyce.  9 stycznia uczniowie klasy V: Patrycja Bieńkowska , Karolina Dziekan, Weronika Wielgus i Jakub Kaniewski wyszli na ulicę by wraz z innymi wolontariuszami zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla urologii i nefrologii dziecięcej.

 

Biorąc udział w programie społecznym „ Szkoła bez przemocy”, angażując uczniów w różne akcje pragnę uwrażliwić uczniów na potrzeby innych, pokazać, że pomaganie innym może być realizacją samego siebie, doskonałym pomysłem na sensowne spędzenie wolnego czasu oraz ciekawą formą zdobycia doświadczenia. Będąc wolontariuszem  można nauczyć się pracy w grupie, poznać swoje mocne i słabe strony.

Zdjęcia:
Data wytworzenia dokumentu: 12 stycznia 2011
Dokument wytworzony przez: Pedagog szkolny
Osoba odpowiedzialna za treść dokumentu: mgr Izabela Zaręba
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 17 stycznia 2011 23:42
Dokument wprowadzony do BIP przez: Konrad Żelazowski
Ilość wyświetleń: 2027
18 stycznia 2011 00:04 (Konrad Żelazowski) - Zmiana kolejności zdjęć.
18 stycznia 2011 00:04 (Konrad Żelazowski) - Zmiana kolejności zdjęć.
18 stycznia 2011 00:04 (Konrad Żelazowski) - Zmiana kolejności zdjęć.
Realizacja: Superszkolna.pl