Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach

Dnia 27 stycznia 2018r. w godzinach 10.00 - 14.00 odbędzie się Choinka Szkolna. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Zatrzymaj banner przewijany

Aktualności zobacz archiwum »

22 grudnia 2011 21:52

"A oni Cię nie poznali"

Pod takim mottem w grudniu 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Szwarszowicach. odbyło się przedstawienie jasełkowe obwieszczające Światu narodziny Pana Jezusa. W miłej, świątecznej atmosferze odbyła się uroczystość na którą przybyli wójt gminy Bodzechów - Jerzy Murzyn, radni Wioletta Haraźny i Zbigniew Dąbrowski, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Szwarszowicach oraz pracownicy szkoły, zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Oświaty w Szwarszowicach, rodzice i uczniowie. Uczestnicy mieli okazję poczuć klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

Aktorami w tej pięknej prezentacji byli uczniowie klasy IV, V, VI z towarzyszącym im "chórem aniołów". W przygotowanym przez p. E. Kowalczyk - Kuchniak spektaklu aktorzy wcielili się w rolę Świętej Rodziny, pasterzy, królów, diabłów i aniołów. Wszyscy radośnie słowem i muzyką ogłosili rychłe przyjście na Świat Zbawiciela. Świąteczną atmosferę tworzyła piękna dekoracja przygotowana przez p. I. Zarębę i p. J. Puchałę oraz stroje małych artystów. Nie brakło kolęd, pastorałek w wykonaniu chóru przygotowanego przez p. M. Śliwkę. Swoim pięknym głosem uatrakcyjniła uroczystość uczennica klasy IV - M. Bieńkowska przygotowana przez p. I. Zarębę i p. S. Chadałę, który przygrywał solistce na gitarze.

 

Zgodnie z tradycją dzielenia się opłatkiem i składania życzeń, wszystkim uczestnikom uroczystości świąteczne życzenia złożył wójt Gminy Bodzechów - Jerzy Murzyn. Życzenia i podziękowania padły również z ust Z. Dąbrowskiego oraz dyrektora szkoły - J. Stawiarz. Uczestnicy spotkania mieli okazję skosztować wigilijnych potraw oraz kolędować razem z Kołem Gospodyń Wiejskich.

 

Opłatkowe spotkanie wigilijne zorganizowały wspólnie Stowarzyszenie Przyjaciół Oświaty w Szwarszowicach i Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach. Organizatorzy dziękują wszsytkim gościom za uczestnictwo w imprezie.

Zdjęcia:
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 04 stycznia 2012 21:52
Dokument wprowadzony do BIP przez: Monika Żelazowska
Ilość wyświetleń: 1354
04 stycznia 2012 22:00 (Monika Żelazowska) - Dodanie zdjęcia [jaselka3.jpg] do dokumentu.
04 stycznia 2012 21:58 (Monika Żelazowska) - Dodanie zdjęcia [jaselka2.jpg] do dokumentu.
04 stycznia 2012 21:58 (Monika Żelazowska) - Dodanie zdjęcia [jaselka1.jpg] do dokumentu.
Realizacja: Superszkolna.pl