Aktualności

Konkurs ,,Wybieram Wodę”.

Klasy, które przygotowały montaż słowno-muzyczny: klasa I-4 uczniów, klasa II-12 uczniów i klasa 3-16 uczniów.

Ogółem w spotkaniu wzięli uczniowie wszystkich klas - 61 uczniów.

Spotkanie odbyło się w szkole, 8 grudnia 2016r.

Skierowane było do wszystkich uczniów w szkole. Spotkanie miało charakter akcji edukacyjnej. Tematem było: ,,Wybieram wodę, bo woda jest cudem na planecie Ziemia”  

     

Przed przystąpieniem do realizacji zadań w ramach  konkursu : ,,Wybieram Wodę” w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastycznych pod hasłem: ,,Wybieram Wodę”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy w podanej tematyce, w ciekawej technice plastycznej. Mile widziane i czytane były hasła związane z oszczędzaniem wody.


1.jpg


Została przygotowana także tablica demonstracyjna z wyeksponowanymi powstałymi pracami uczniów.

15.jpg

Tablica została wykorzystana do spotkania z uczniami.Pierwszą część spotkania wypełniła prezentacja słowno – muzyczna

przygotowanaprzez uczniów klasy I i II.


 2.jpg

3.jpg

Uczniowie klasy II podczas prezentacji słowno-muzycznej

   

Uczniowie w przebraniach wygłaszali rymowane teksty będące  ,,złotymi myślami” związanymi z wodą: jej znaczeniem dla przyrody i oszczędzaniem. Podsumowaniem pierwszej części spotkania był utwór: „Piosenka o zdrowej wodzie”.

 Następnie na tablicy multimedialnej  została zaprezentowana  przygotowana wcześniej przez uczniów klasy VI prezentacja multimedialna pod tytułem: ,,Wybieram Wodę, bo woda jest cudem na planecie Ziemia.”

 

 4.jpg

Z prezentacji uczniowie dowiedzieli się, jakie właściwości posiada woda (wybrani uczniowie dokonali degustacji smakowej wody). Poznali stany skupienia wody i dowiedzieli się skąd się ona bierze.

Dokonali podziału wód na wody słodkie i słone. Dowiedzieli się w jaki sposób i do czego woda jest wykorzystywana, a ile jest jej marnotrawionej. Poznali sposoby pozyskiwania wody słodkiej. Dowiedzieli się, które miejsca na świecie są dotknięte niedoborem wody i jak trudno jest żyć ludziom bez wody. Dowiedzieli się, że najmniej pitnej wody występuje w Indiach i jakie odległości, nawet kilka kilometrów muszą pokonywać ludzie , aby ją zdobyć.

 

 5.jpg

 

 

Poznali główne  przyczyny zanieczyszczenia wody oraz ilościowo-procentowe klasy czystości wód.

Oczywiście dowiedzieli się, jaki wpływ na nasz organizm ma picie wody. Ile wody powinny pić dzieci (chłopcy i dziewczynki) w poszczególnych latach życia.  Kiedy i jaką wodę jest najlepiej pić .Dlaczego powinno się pić wodę na pusty żołądek.

W trakcie oglądanej prezentacji uczniowie wyrażali swoje spostrzeżenia i zadawali pytania na omawiany temat.

 

 6.jpg

 

Poznali wyniki doświadczenia polegającego na pozyskiwaniu soli i wody .

Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali ,,Dekalog oszczędzania wody


7.jpg

Uczniowie klasy III podczas wygłaszania ,,Dekalogu oszczędzania wody”

 


 8.jpg


9.jpg

Uczniowie podczas oglądania przygotowanej prezentacji.

10.jpg


11.jpg

12.jpg

13.jpgPodsumowaniem części drugiej było zaśpiewanie przez trzecioklasistów piosenkę  ,,Żyć bez wody”.

 

Ostatnim punktem wspólnego spotkania było podsumowanie konkursu plastycznego: ,,Wybieram Wodę”. Najlepsze prace i ich autorzy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 

 14.jpg

Na tym  uroczystość zakończono.

Spotkanie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Renaty Podgórskiej i Joanny Puchały.

 

Załączniki

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 09 grudnia 2016 17:29
Dokument wprowadzony do BIP przez: Katarzyna Grys
Ilość wyświetleń: 1707
09 grudnia 2016 19:49 (Katarzyna Grys) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
09 grudnia 2016 19:42 (Katarzyna Grys) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
09 grudnia 2016 18:18 (Katarzyna Grys) - Dodanie załącznika [prezentacja__woda_cudem_planety_ziemi.ppt] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany
Zgodnie z art. 14 i art. 7 ust.3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) informujemy, iż zasady polityki prywatności i ochrony danych oraz przysługujące prawa dostępne są w siedzibie szkoły.::OD 25 MARCA 2020R. REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ ODBYWA SIĘ W FORMIE ZDALNEGO NAUCZANIA- SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKŁADCE „ ZDALNE NAUCZANIE”::Zgodnie z art. 14 i art. 7 ust.3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) informujemy, iż zasady polityki prywatności i ochrony danych oraz przysługujące prawa dostępne są w siedzibie szkoły.::OD 25 MARCA 2020R. REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ ODBYWA SIĘ W FORMIE ZDALNEGO NAUCZANIA- SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKŁADCE „ ZDALNE NAUCZANIE”::